Hindistanda Otobüste Kadına Toplu Tecavüz

 • Hindistanda Otobüste Kadına Toplu Tecavüz

  3:12

  Kadının Yanlış Anlaması Sonrası Olanlar Mutlaka İzle.

  Destek olmak için bağış yapabilirsiniz, Hepinize tek tek teşekkür ederim:)
  You can make a donation to support, thank you very much.

 • desc

  Hindistanda yine bir toplu tecavüz vakası

  1:08

  Hindistan'da eşiyle birlikte kamp yapan İsviçreli bir kadına toplu tecavüz edildi. İsviçreli çiftin Madhya Pradesh eyaletinde bir grubun saldırısına uğradığı belirtildi.

  39 yaşındaki tecavüz kurbanı tedavi altına alındı. Yerel polis saldırganların, toplu tecavüzden önce kadının eşini sopalarla döverek etkisiz hale getirdiğini bildirdi.

  Ülkedeki gidişattan endişe duyan kadın hakları savunucuları ise hükümete harekete geçme çağrısında bulunuyor: Madhya Pradesh'te yaşanan kadınlara yönelik şiddet olayları artıyor ancak hükümet bu konuda çok duyarsız. Suçlular cezalandırılmalı ve Hindistan'ın imajını dışarıya nasıl yansıttığımızı fark etmemiz gerekiyor. Hükümet bu konuda sıkı önlemler almalı.

  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 16 Aralık'ta 23 yaşında genç bir kadın otobüste toplu tecavüze uğramış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olayın ardından ülkede geniş çaplı protesto gösterileri düzenlendi.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Hindistanda tecavüze protesto

  1:11

  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bir kadının, bindiği otobüste toplu tecavüze uğramasına tepkiler büyüyor. Kadın hakları savunucuları başkent başta olmak üzere birçok kentte gösteriler düzenleyerek tecavüzlerin cezasız kalmasını protesto etti. Yeni Delhi'de Devlet Başkanlığı binasına yürüyen binlerce kişilik kalabalığa polis göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale etti. Protestocular 23 yaşında bir kadına geç saatlerde bindiği otobüste tecavüz eden 6 kişinin idam edilmesini istedi. Hindistan hükümeti yakalanan 5 zanlıya ömür boyu hapis cezası verilmesi için çalışacağını açıklamıştı.

  Her 18 saatte bir tecavüz olayının yaşandığı Yeni Delhi, Hindistan'ın tecavüz başkenti olarak anılıyor.
  Konunun ülke gündemine oturmasının ardından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapor, kadına karşı işlenen suçların yetkililer tarafından ciddiye alınmadığını ortaya koymuştu. Bir insan hakları derneği tarafından hazırlanan rapora göre Hindistan'da 2007 yılından beri tecavüzden yargılanan 20 kişi yerel seçimlerde çeşitli partiler tarafından aday gösterildi. Protestocular gibi muhalefet de kadına taciz ve şiddet suçlarının cezalandırılması için hükümete baskı yapıyor.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Hindistanda kadınlar tecavüze karşı sokağa indi

  1:07

  Hindistan'da taciz ve tecavüz olaylarının artarak devam etmesi kızgın kadınları sokağa döktü. Son olarak başkent Yeni Delhi'de 5 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz edilmesini protesto eden grup, parlamento önünde eylem yaptı.

  Hükümeti yeterli önlem almamakla suçlayan eylemciler, Yeni Delhi Emniyet Müdürünü istifaya çağırdı. 'Utanın' diye slogan atan eylemciler, kentte kadınların güvenliğinin sağlanmasını istedi. Polisin müdahale etmesi üzerine gergin anlar yaşandı.

  Hindistan Başbakanı Manmohan Singh, ülkede kadınların emniyetinin ve statülerinin artırılması gerektiğini kabul etti. Başbakan Singh, Birkaç gün önce küçük bir kıza yapılan vahşi saldırı, bir kez daha ahlaksızlığın toplumdan atılması için beraber çalışma ihtiyacını hatırlattı dedi.

  İşkence ve tecavüze uğrayan küçük kızın tedavi gördüğü hastane önünde de eylem yapıldı. İki gün boyunca kilitli kalan işkence mağduru kızın durumunun düzeldiği kaydedildi. Tecavüz zanlısı olarak yakalanan bir kişiyse tutuklandı.

  Ülkede geçtiğimiz aylarda bir genç kız otobüste toplu tecavüze uğramıştı. Genç kızın ölümünün ardından ülke yine sokağa dökülmüştü.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • Toplu tecavüz videosu dünyayı ayağa kaldırdı

  40

  Hindistan'da beş erkeğin bir kadına saldırıp, tecavüz ettiği görüntüler infial yarattı. Talihsiz kadına tecavüz eden erkeklerin tüm yaşananları kameraya aldığı ve daha sonra WhatsApp üzerinden birbirleriyle paylaştığı öğrenildi. Daha sonra YouTube'a yüklenen görüntüler, kısa sürede silinse de, binlerce kişiye ulaştı. Kadın hakları savunucuları sözkonusu videoyu işleyip, tanınmaması için yüzünü kapatırken, tecavüzcüleri kırmızı daire içerisine alıp sergileyerek tekrar yayınladı. Şimdi Hindistan'da bu video ile tecavüzcüler aranırken, tüm dünyadan da bu iğrenç tecavüze tepki yağıyor.

 • desc

  Hindistanda 16 yaşındaki toplu tecavüz kurbanını yaktılar

  1:01

  Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinde Ekim ayında iki kez toplu tecavüze uğrayan 16 yaşındaki...

  Euronews, Avrupa'nin en çok izlenen haber kanali
  Önemli haberlerin yeraldigi günlük haber paketine abone olun:
  Euronews, 13 dilde yayin yapiyor:


  Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinde Ekim ayında iki kez toplu tecavüze uğrayan 16 yaşındaki genç kızın, zanlıların yakınları tarafından canlı canlı ateşe verilerek katledildiği ortaya çıktı.

  23 Aralık'ta yaşanan dehşette ilk önce kızın kendini ateşe verdiği açıklanmıştı. Ancak polis kurbanın son ifadesini almayı başararak olayı aydınlattı.

  Genç kızın şikayeti ile yakalanan zanlıların yakınlarının kıza işkence ettikten ve tacizde bulunduktan sonra yaktığı ortaya çıktı.

  Olayın duyulması ile bir grup kadın hakları savunucusu başkent Yeni Delhi'de gösteri düzenledi.

  Protestoya katılan Tüm Hindistan Kadınları Demokratik Birliği Başkanı Brinde Karat, Batı Bengal yönetimi kanunu düzgün uygulasaydı o kız şu anda bizimle olurdu. Hukuk nerede? Bir kız iki defa toplu tecavüze uğruyor ve sen bunun sorumlularını bir türlü cezalandıramıyorsun. Neden? şeklinde konuştu.

  Doktorlar kurbanın hayatını kaybettiği sırada hamile olduğunu açıkladı.

  16 yaşındaki genç kız için cenaze töreni düzenlenirken, kurbanın annesi ise sinir krizleri geçirdi.


  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Hindistanda toplu tecavüz davası başladı

  1:07

  Hindistan'da 23 yaşında bir kızın toplu tecavüze uğraması ve hayatını kaybetmesiyle ilgili dava başladı.
   
  Savcılar kurbanın elbiselerindeki kan ve vücut sıvısı örneklerindan alınan DNA'ların beş zanlıyı da saldırıyla ilişkilendirmeye yeteceğini belirtti.
   
  Ülkede geniş çaplı protestolara neden olan olaydan sonra yöneticiler sorumluların bulunup cezalandırılacağı sözü vermişti.
   
  Öte yandan göstericiler halk arasında taciz vakalarına yaklaşımın değişmesi gerektiğini savunuyor. Küresel tepki grubu Avaaz'dan Pascal Vollenweider buna vurgu yapıyor:
   
  Temel olarak hiç bir kıyafetin tecavüze davet olamayacağını söylüyoruz. Bu, değiştirmemiz gereken bir kültür ve kadınlara karşı oluşmuş yanlış bir algıdır. Bu nedenle hükümetin somut adımlar atması gerekiyor ki bu da halk eğitim kampanyalarıyla olur.
   
  23 yaşındaki tıp öğrencisi başkent Yeni Delhi'de bir otobüste beş kişinin tecavüzüne uğradıktan sonra yol kenarına atılmıştı. Genç kız Hindistan'da başlayıp Singapur'da devam eden tedaviye rağmen olaydan iki hafta sonra yaşamını kaybetti.
   
  Taciz ve tecavüz vakalarının genellikle cezasız kaldığı ülkede bu son olay halkın sabrının tükenmesine neden oldu. Binlerce kişinin katıldığı gösterileق ülkenin farklı yerlerinde hala devam ediyor.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Hintli vekilden tecavüzle savaş için ilginç öneri

  1:21

  Hindistan'da bir genç kadının otobüste toplu tecavüze uğrayıp öldürülmesinin yankısı devam ediyor.

  Hükümetin kadınlara yönelik cinsel saldırılar için daha fazla önlem almasını isteyenler başkent Yeni Delhi'de gösteri düzenledi.

  Protestoculardan ikisi ise bu tür suçlarda mahkemelerin daha hızlı karar almasını talep ederek 8 gün önce başladıkları açlık grevine ise devam ediyor.

  Greve katılanlara destek olan bir gösterici ise göz yaşları içinde, Protestolarımız sağır hükümetin kulaklarını açmak için. Ama eğer hükümet bizi dinlemez ve iki kardeşime bir şey olursa bu ülkeyi harabeye çeviririz. Manmohan Singh hükümeti bizim hızlı yargılama talebimize cevap vermeli ve kadınların güvenliğini sağlamalı. Kadınların üstündeki baskı kaldırılmalı. şeklinde konuştu.

  Ülkede giderek artan tecavüz olaylarına karşı en ilginç çözüm önerisi ise ana muhalefetteli Baharatiya Janata Partisi üyesi Banvari Lal Singhal'den geldi:

  Bu tür suçların engellenmesi için ulusal bir talep var. Bana göre bunu önlemek için kız öğrencilerin etek ve dar kıyafetler giymelerinin yasaklanması lazım. Kızlar pantolon ve gömlek giymeliler.

  Bu öneriye kız öğrencilerden tepki gecikmezken, bir gösterici, Neden giyinme şeklimizi değiştirmemiz gerekiyor? Neden erkekler zihinlerini değiştirmiyor. Nasıl Singhal böyle hastalıklı düşünebiliyor. Yeni Delhi'de yaşanan toplu tecavüz ve burada Alwar'da yaşananlardan sonra neden erkekler zihniyetlerini değiştirmeli gibi bir öneri gelmiyor. şeklinde konuştu.

  Başkentte 16 Aralık'ta bindiği otobüste, şoförün de aralarında bulunduğu 6 kişinin demir sopalı tecavüzüne uğrayan ve ağır yaralanan 23 yaşındaki genç kadın, tedavi gördüğü Singapur'da önceki gün yaşamını yitirmişti.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • Hindistanda yine toplu tecavüz olayı!

  1:02

 • desc

  Köy meclisi kararıyla toplu tecavüz - BBC TÜRKÇE

  1:03

  Hindistan'da 20 yaşında bir kadın, komşu köyden bir erkekle ilişkisi olduğu gerekçesiyle, köy meclisi tarafından 'yargılandı' ve verilen para cezasını ödeyemeyince 13 kişinin toplu tecavüzüne uğradı.

  Yetkililer, BBC'ye toplu tecavüze uğrayan kadının komşu köyden, kendi aşiretinden olmayan bir erkekle beş yıldır ilişkisi olduğu için cezalandırıldığını tespit ettiklerini söyledi.

  Hastaneye kaldırılan 20 yaşındaki kadının durumun kritik olduğu açıklandı.

 • desc

  Hindistanda bir toplu tecavüz vahşeti daha

  1:16

  Hindistan'da yaşanan toplu tecavüz olaylarına bir yenisi daha eklendi. Mumbai'de bir...

  Euronews, Avrupa'nin en çok izlenen haber kanali
  Önemli haberlerin yeraldigi günlük haber paketine abone olun:
  Euronews, 13 dilde yayin yapiyor:


  Hindistan'da yaşanan toplu tecavüz olaylarına bir yenisi daha eklendi. Mumbai'de bir foto-muhabiri 5 kişinin tecavüzüne uğradı. Muhabir saldırıya uğradığında yanında bulunan bir erkek gazeteci de saldırganlar tarafından dövüldü. Polise göre bir şüpheli gözaltına alınırken diğerlerinin de kimliği tesbit edildi.

  Kamuoyunda güvenlik önlemlerinin ciddiyetle alınmadığı ve cazaların da caydıırıcı olmadığı görüşü hakim:

  Her zaman ne kadar güvenli bir şehirde yaşadığımızı konuşuyorduk. Fakat bu günlerde neler olduğunu anlayamıyorum. Bu insanların aklına neler oluyor ki kadınlara çocuklara ya da başkalarına karşı böyle davranabiliyorlar?


  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz

  21

  Hindistan'da beş erkek, bir Japon öğrenciyi kaçırıp tecavüz etmekten tutuklandı.

  Yetkililer, 23 Kasım'da kaçırılan Japon öğrenciye tutulduğu farklı iki yerde tecavüz edildiğini ve yaklaşık bin Euro parasının çalındığını duyurdu.

  Olayın ardından sık sık bu …
  İLGILI HABERLER:

  euronews: Avrupa'nın en çok izlenen haber kanalı.
  Üye ol!

  euronews şimdi 14 ayrı dilde:

  Türkçe:
  Web sayfası:
  Facebook:
  Twitter:

 • Toplu tecavüz videosu dünyayı ayağa kaldırdı

  10

  Hindistan'da beş erkeğin bir kadına saldırıp, tecavüz ettiği görüntüler infial yarattı. Talihsiz kadına tecavüz eden erkeklerin tüm yaşananları kameraya aldığı ve daha sonra WhatsApp üzerinden birbirleriyle paylaştığı öğrenildi. Daha sonra YouTube'a yüklenen görüntüler, kısa sürede silinse de, binlerce kişiye ulaştı. Kadın hakları savunucuları sözkonusu videoyu işleyip, tanınmaması için yüzünü kapatırken, tecavüzcüleri kırmızı daire içerisine alıp sergileyerek tekrar yayınladı. Şimdi Hindistan'da bu video ile tecavüzcüler aranırken, tüm dünyadan da bu iğrenç tecavüze tepki yağıyor.

 • desc

  Hindistanda toplu tecavüz sanığı intihar etti

  21

  Hindistan'da geçtiğimiz aralık ayında 23 yaşında bir kıza toplu tecavüz ettikleri suçlaması ile tutuklu yargılanan altı sanıktan biri cezaevinde intihar etti. Yerel makamlar Ram Singh adlı otobüs şoförünün kaldığı hücrede kendini astığını doğruladı. Akşam evine dönmek için bindiği otobüste tecavüze uğrayan ve darp edilen kız, olaydan günler sonra hayatını kaybetmişti.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Hindistanda tecavüzcülerin son kurbanı İsviçreli turistler

  1:01

  Son dönemde sık sık toplu tecavüz haberleri ile gündeme gelen Hindistan'da saldırganların kurbanı bu kez İsviçreli turistler oldu.

  Eşiyle birlikte bisiklet turuna çıkan İsviçreli bir kadın turiste tecavüz ettiği belirtilen 6 kişi gözaltına alındı.

  Güvenlik kaynakları, zanlıların ormanlık bir alanda kamp kuran İsviçreli çifte saldırarak, erkeği ağaca bağladıktan sonra kadına tecavüz ettiklerini belirtti.

  Gelişmeler üzerine iktidardaki Kongre Partisi'nin merkezinde tecavüz mağdurlarına destek gösterisi düzenlendi:

  Madhya Prad'da olanlar çok utanç verici. Kongre Partisi üyeleri olarak kadınlara adalet için bu gösteriyi düzenliyoruz.

  İsviçreli yetkililer, tecavüz mağduru kadının dava sonuçlanana kadar Hindistan'da kalmaya devam edeceğini açıkladı.

  Hindistan'ın Delhi kentinde yaklaşık 3 ay önce 23 yaşında bir kadının otobüste toplu tecavüze uğradıktan sonra hayatını kaybetmesi üzerine ülke çapında tecavüzcülere verilecek cezaların artırılması talebiyle gösteriler düzenlenmişti.

  Son olaya tepki gösteren binlerce kişi yeniden meydanları doldurdu.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Tecavüz zanlıları suçunu itiraf etti

  56

  Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletinde İsviçreli bir kadına toplu tecavüz edildiği olayıyla ilgili gözaltına alınanlardan 5'i suçunu itiraf etti.

  Hindistan'a tatile giden İsviçreli çift gece kamp kurdukları ormanda bir grubun saldırısına uğramış ve söz konusu kadın kocasının gözleri önünde grubun tecavüzüne uğramıştı.

  Hindistanlı polis yetkilileri, tecavüz olayına karıştığı sanılan altıncı şüpheliyi de yakalamak için inceleme başlattıklarını açıkladı:

  Şüpheli olan kişi yakalanacak. Yakalanmış olan kişiler de çapraz sorgudan geçmeye devam edecekler. Mağdurun çalınan eşyaları kendisini iade edilecek. DNA testi de yapılacak. Soruşturma bittiğinde ise suçlular cezasını çekecek.

  Hindistan'da 16 Aralık'ta da 23 yaşında genç bir kadın otobüste toplu tecavüze uğramış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Ülkede geniş çaplı protestolara neden olan olay uluslararası alanda da tepki çekmişti.

  İstatistiklere göre Hindistan'da her 20 dakika bir tecavüz olayı yaşanıyor.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • Otobüste Taciz -)) bus abuse

  28

  o el kimin tıkqla gel

 • Otobüste Arap Kadına Tecavüz Sonra Kadın Onu Rezil Ediyor !Mutlaka İZLE!

  1:27

  Destek olmak için bağış yapabilirsiniz, Hepinize tek tek teşekkür ederim:)
  You can make a donation to support, thank you very much.


  Otobüste kadına tecavüz kadın onu rezil ediyor.
  JOIN QUIZGROUP PARTNER PROGRAM:

 • desc

  Hindistandaki toplu tecavüz zanlıları hakim karşısında

  46

  Hindistan'da gerçekleşen ve bütün dünyada yankı bulan toplu tecavüz olayının 6 sanığından 5'i ilk kez hakim karşına çıktı.

  Mahkeme çevresinde büyük güvenlik önlemleri alınırken, duruşmada zanlıların yüzlerine suçlamalar okunacak.

  Adam kaçırma, tecavüz suçlarına 23 yaşındaki mağdurun hayatını kaybetmesiyle cinayet eklenirken, sanıkların idam cezası alabileceği belirtiliyor.

  6 zanlıdan 1'i 18 yaşından küçük olduğu için çocuk mahkemesinde yargılanacak. 17 yaşındaki kişinin en fazla 3 yıl hapis cezası alması bekleniyor.

  Genç kız geçtiğimiz ay otobüste toplu tecavüze uğramış, dövülerek atıldıktan sonra tedavi gördüğü Singapur'da yaşamını yitirmişti.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Toplu tecavüz sanıkları idam cezası ile karşı karşıya

  1:05

  Hindistan'da genç bir kadına tecavüz etmek ve ölümüne sebebiyet vermekten suçlu bulunan 4...

  Euronews, Avrupa'nin en çok izlenen haber kanali
  Önemli haberlerin yeraldigi günlük haber paketine abone olun:
  Euronews, 13 dilde yayin yapiyor:


  Hindistan'da genç bir kadına tecavüz etmek ve ölümüne sebebiyet vermekten suçlu bulunan 4 sanık hakkında savcılar idam cezası istedi. Mahkemenin cuma günü nihai kararını vermesi bekleniyor. Dava yedi aydır devam ediyor.

  Geçtiğimiz aralık ayında erkek arkadaşı ile birlikte bindiği otobüste 6 kişinin tecavüzüne uğrayan 22 yaşındaki genç kadın daha sonra demir çubukla darp edilmiş ve seyir halindeki otobüsten atılmıştı. Genç kadın olaydan 2 hafta sonra hayatını kaybetmişti.

  Olaya karışan diğer iki sanıktan biri reşit olmaması nedeni ile ıslahevinde 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Diğer sanık ise tutuklu bulunduğu hücrede kendini asarak intihar etmişti.


  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Hindistanda tecavüzden koruyan iç çamaşırı geliştirildi

  1:19

  Hindistan'da giderek artan taciz ve tecavüz olaylarına karşı önlem almak isteyen 3 üniversite öğrencisi, 'koruyucu iç çamaşırı' geliştirdi. İç çamaşırında bulunan sistem, saldırı anında aktif hale gelerek tecavüzcüye elektrik dalgası gönderiyor. Saldırgana 82 kez 3,800 kilovolt gücünde şok dalgası gönderen çamaşırda, GPS ve GSM sistemi de bulunuyor. Bu iki sistem ise kurbanın ailesine ve polise yer bildirimi ve saldırıyı haber veriyor. Tasarımcılar saldırıların ilk olarak göğüs kısmından gerçekleşmesi nedeniyle sistemin buraya yerleştirdiğini açıkladı.

  Tecavüze karşı korunma sağlayan iç çamaşırının ortaya çıkarılmasında görev alan Rimpi Tripathi, İnsanlar, iç çamaşırını giyen kadınların elektriğe kapılma olasılığını soruyor. Bunun mümkün olmadığını söylemek istiyorum. Çünkü vücudu izole eden bir katmanla kadınların çarpılma ihtimali ortadan kalkıyor dedi.

  Otobüs ve trenlerde saldırıların hedefi olan üniversite öğrenciler ise umutlu. Öğrenciler koruyucu iç çamaşırının yolculuk esnasında çok yararlı olacağını belirtti. Öğrenci Shanjali Sharma, Kadınların etrafta dolaşması her geçen gün daha da zorlaşıyor. Tren ve otobüs durakları hiç emniyetli değil. Bizim için gerçekten zor. Bu nedenle bu girişim çok yararlı olacak. Umarım sorunsuz çalışır diye konuştu.

  Ülkenin Yeni Delhi kentinde 23 yaşındaki bir öğrenci, seyahat ettiği otobüste uğradığı toplu tecavüze sonrası yaşamını yitirmişti. Olayın ardında ülke çapında protestolar düzenlenmişti. Ancak kısa süre sonra başka bir toplu tecavüz olayı daha meydana gelmişti.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Tecavüzü itiraf ettiler

  31

  Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletinde İsviçreli bir kadına toplu tecavüz edildiği olayla ilgili gözaltına alınan 13 kişiden 5'i suçunu itiraf etti.

  Hindistan'a tatile giden İsviçreli çift gece kamp kurdukları ormanda bir grubun saldırısına uğramış ve söz konusu kadın kocasının gözleri önünde grubun tecavüzüne uğramıştı.

  Hindistan'da 16 Aralık'ta da 23 yaşında genç bir kadın otobüste toplu tecavüze uğramış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Ülkede geniş çaplı protestolara neden olan olay uluslararası alanda da tepki çekmişti.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Tecavüz sanığının avukatı: Singh intihar etmedi

  1:13

  Hindistan'da geçtiğimiz aralık ayında yaşanan toplu tecavüz olayının sanıklarından biri kaldığı cezaevinde ölü bulundu.

  Yetkililer, genç bir kadının tecavüze uğrayıp ölümüne dövüldüğü otobüsün şoförü olan Ram Singh'in kıyafetlerini kullanarak intihar ettiğini açıkladı.

  ''Ram Singh'i intihara teşebbüs ettirecek hiç bir durum yoktu. Ruhsal yönden stres altında değildi. Bu olayda farklı bir şey var.'' şeklinde açıklamalarda bulunan sanığın avukatı V.K. Anand ise müvekkilinin ölüm sebebinin intihar olmadığı yönündeki şüphelerini dile getirdi.

  Singh'in avukatı gibi ailesi de oğullarının intihar etmediğine ve cezaevinde öldürüldüğüne inanıyor.

  Kadın hakları savunucuları ise bu iddiaların aksine otobüs şoförünün utanç duyduğu için hayatına son verdiği görüşünde.

  Öte yandan mahkemenin avukatlarından Ravi Kent diğer sanıkların daha az ceza alabilmek için Singh'in saldırıyı başlattığını öne sürebileceklerini ve böylece davanın yön değiştirebileceğini belirtti.

  Olayın kurbanı genç kadın 16 Aralık akşamı eve dönerken bindiği otobüste 6 kişi tarafından tecavüze uğramış, darp edildikten sonra hareket halindeki araçtan dışarı atılmıştı. 23 yaşındaki fizyoterapi öğrencisi olaydan günler sonra hayatını kaybetmişti.


  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Hindistanda toplu tecavüz davası başladı

  1:13

  Hindistan'ı ayağa kaldıran toplu tecavüz olayıyla ilgili dava başladı. Saket bölgesinde yapılan ilk duruşmada biri 17 yaşındaki 6 sanık güvenlik gerekçesiyle mahkemeye getirilmedi. Cinayet, adam kaçırma, toplu tecavüz ve kanıtların yok edilmesi suçlarından yargılanacak olan sanıkların suçlu bulunması halinde idam cezasına çarptırılabilecekleri belirtiliyor.

  Hindistan'da özellikle kadınlar, polisin tecavüz olaylarına müdahalede geç kaldığını söylüyor:

  Biz sadece böyle şeyler yaşandıktan sonra önlem alıyoruz. Polisin asıl görevi bu olaylara engel olması. Sonrasında tutanak doldurtması değil.

  Reşit olmadığı yapılan kemik testi ile doğrulandığı belirtilen şüphelinin ise çocuk mahkemesinde yargılanacağı açıklandı.

  Öte yandan toplu tecavüze karıştıkları iddia edilen kişiler için atanan avukatlar sanıkları savunmayacaklarını bunun insanlık onuruna karşı olduğunu belirterek, mahkeme önünde protesto gösterisi düzenledi.

  Yeni Delhi'de 16 Aralık'ta bindiği otobüste tecavüze uğrayan ve öldüresiye dövülen 23 yaşındaki kız tedavi gördüğü Singapur'da hayatını kaybetmişti.

  Olayla ilgili hazırlanan iddianameye göre 6 kişi genç kıza tecavüz ettikten sonra yola atıp üzerinden geçmek istemişler.

  Tecavüz başkenti olarak anılan Yeni Delhi'de resmi rakamlara göre sadece 2012 yılında 661 tecavüz vakası yaşandı.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Otobuste adama zorla veren kadın

  1:00

  Otobüste sevişen çinliler

 • desc

  Hindistanı karıştıran tecavüz fotoğrafları

  1:18

  Son yıllarda yaşanan tecavüzlerle gündeme gelen Hindistan'da bir modacının bu olaylara gönderme yapan katalog çekimleri ülkede tepkiye neden oldu.

  İki yıl önce 23 yaşında üniversite öğrencisi bir kadın arkadaşıyla sinemadan dönerken otobüste toplu tecavüze uğramış ve sonrasında hayatını kaybetmişti.

  Kurbanın acılı ailesi modacı aleyhinde dava açmaya hazırlanıyor: Bizi bir kez daha bu olayla yüz yüze getirdi. Bunu para kazanmak için yaptı. O ailelerin duygularını incitmeye çalıştı ve kızların…
  İLGILI HABERLER:

  euronews: Avrupa'nın en çok izlenen haber kanalı.
  Üye ol!

  euronews şimdi 14 ayrı dilde:

  Türkçe:
  Web sayfası:
  Facebook:
  Twitter:

 • Otobüste Şok Taciz

  31

 • Toplu Tecavüz Davasında 4 İdam

  59

  Hindistan'da görülen 'toplu tecavüz' davasında 4 idam kararı çıktı.
  Hindistan'da görülen 'toplu tecavüz' davasında 4 idam kararı çıktı.Geçen yıl Aralık ayında 23 yaşındaki bir üniversite öğrencisine toplu şekilde tecavüz edilmesiyle ilgili davada karar çıktı. Mahkeme, 4 sanığa da idam cezası verdi. Adam kaçırma, toplu tecavüz ve cinayet dahil 11 ayrı davada suçlu bulunan Mukesh, Pawan Gupta, Vinay Sharma ve Akshay Thakur isimli sanıklar asılarak idam edilecek. Hakimin kararı açıklamasının ardından, mağdur yakınları ve mahkeme binası önünde bekleyen kalabalık zafer sloganları attı.Otobüs şoförü dahil biri manav, biri vücut geliştirme salonunda çalışan görevli, diğeri de işsiz olan sanıklar hakkındaki idam cezasının ne zaman uygulanacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.
  TEMYİZE GİDECEĞİZ

  Sanıklardan ikisinin avukatı A.P. Singh, mahkeme kararının açıklanmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkileri hakkında verilen kararı temyize götüreceğini açıkladı. Singh, müvekkillerinin davanın asıl suçlular olmadığını belirterek, nadir gerçekleşen bu hadise içinde yer almalarından dolayı diğerleri gibi idamla cezalandırılmaması gerektiğini savundu. Müvekkilerinin, medya ve siyasilerin baskısıyla oluşturulan ortam nedeniyle idam cezası aldığını iddia eden Sing, Bu yüzden büyük bir inançla Yüksek Mahkeme'ye gideceğiz dedi.

  OLAY

  Bir arkadaşı ile sinemadan çıktıktan sonra bindikleri otobüste 5 kişinin önce demir çubukla tacizine, ardından tecavüzüne maruz kalan genç kadın, yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı Singapur'da 15 gün yaşam mücadelesi vermiş ve hayatını yitirmişti.

 • desc

  Hindistanda toplu tecavüz sanıkları suçlu bulundu

  45

  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de geçen Aralık'ta bir öğrenciye topluca tecavüz etmekle...

  Euronews, Avrupa'nin en çok izlenen haber kanali
  Önemli haberlerin yeraldigi günlük haber paketine abone olun:
  Euronews, 13 dilde yayin yapiyor:


  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de geçen Aralık'ta bir öğrenciye topluca tecavüz etmekle suçlanan dört kişi mahkeme tarafından suçlu bulundu.

  Suçu işlediği esnada reşit olmadığı için gençlik mahkemesinde yargılanan diğer iki sanıktan biri daha önce 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Diğeri ise yargılama sonucunu beklemeden tutulduğu cezaevinde intihar etmişti.

  Suçlu bulunan dört kişinin ne caza alacağı açıklanmazken, uzmanlar sanıkları için idam cazası verilmesini bekliyor.

  16 Aralık gecesi, saldırganlar evine dönmek için otobüste bulunan üniversite öğrencisi kıza toplu olarak tecavüz etmiş, demir çubukla ağır yaralayarak hareket halindeki araçtan atmıştı.


  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Hindistanda toplu tecavüz davası devam ediyor

  47

  Hindistan'da infiale yol açan toplu tecavüz ve cinayet vakasının zanlılarının yargılanmasına devam edildi.

  Yeni Delhi'de görülen bugünkü duruşmada kurbanın erkek arkadaşı da dahil olmak üzere görgü tanıkları dinlendi. Ayrıca saldırıda kullanıldığına inanılan otobüs de mahkemeye delil olarak sunuldu.

  Yirmili ve otuzlu yaşlardaki 5 zanlı, suçlu bulunmaları halinde idam cezasına çarptırılabilecek. On yedi yaşındaki altıncı zanlının yargılaması ise ayrı olarak çocuk mahkemesinde görülüyor.

  Tecavüz vakası halkın öfkelenmesine ve ülke genelinde protestolara neden olmuştu. Bunun üzerine harekete geçen hükümet kadına şiddete karşı cezaları ağırlaştırdı haftasonunda da cumhurbaşkanı idamın da dahil olduğu sert önlemleri onayladı.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  Otobüste tecavüz ülkeyi karıştırdı

  46

  Hindistan'da 23 yaşındaki kadının otobüste saldırıya uğramasını protesto eden binlerce kişi, devlet başkanlığı sarayına yürüdü, kalabalığa göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale eden polisle göstericiler arasında çatışma çıktı.
  Hindistan'da 23 yaşındaki kadının otobüste saldırıya uğramasını protesto eden binlerce kişi, devlet başkanlığı sarayına yürüdü, kalabalığa göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale eden polisle göstericiler arasında çatışma çıktı.
  Hindistan'da 23 yaşındaki kadının otobüste saldırıya uğramasını protesto eden binlerce kişi, devlet başkanlığı sarayına yürüdü, kalabalığa göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale eden polisle göstericiler arasında çatışma çıktı.
  'Otobüste tecavüz' ülkeyi karıştırdı
  'Otobüste tecavüz' ülkeyi karıştırdı
  'Otobüste tecavüz' ülkeyi karıştırdı

 • desc

  Hindistanda tecavüz davası başladı

  55

  Hindistan'da gerçekleşen ve bütün dünyada yankı bulan toplu tecavüz olayının 6 sanığından 5'i ilk kez hakim karşına çıktı.

  Mahkeme çevresinde büyük güvenlik önlemleri alınırken, zanlıların kendilerini savunmak için bir avukatla anlaştığı bildirildi.

  Adam kaçırma, tecavüz suçlarına 23 yaşındaki mağdurun hayatını kaybetmesiyle cinayet eklenirken, sanıkların idam cezası alabileceği belirtiliyor.

  Öte yandan son bir aydan beri ülke genelinde devam eden gösteriler mahkeme önüne taşınırken, göstericiler bu tür olaylar hep fakirlerin başına geliyor diye veryansın etti.

  6 zanlıdan 1'i 18 yaşından küçük olduğu için çocuk mahkemesinde yargılanacak. 17 yaşındaki kişinin en fazla 3 yıl hapis cezası alması bekleniyor.

  Genç kız geçtiğimiz ay otobüste toplu tecavüze uğramış, dövülerek atıldıktan sonra tedavi gördüğü Singapur'da yaşamını yitirmişti.

  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • desc

  HİNDİSTANDA TOPLU TECAVÜZ VAHŞETİ

  16

  Hindistan'da bir tecavüz vakası daha vahşetin yüzünü ortaya çıkardı. Bir genç kadın tecavüz edilerek katledildi.

 • Uğradığı tecavüzü Instagramda paylaştı

  49

  ABD'li bir aktivist Güney Afrika'da tecavüzcüleri önlemeye yönelik bir kampanyaya katıldığı sırada tecavüze uğradı ve o tüm ayrıntıları Instagram'da paylaştı. Amber Amour, 27 yaşında New York'lu bir aktivist. #StopRapeEducate hashtagi ile sosyal medyada başlayıp büyük bir derneğe dönüşen kampanyanın neferleri arasında. Tecavüze ve tecevüzcülere karşı kadınları ve eğitimi destekleyen bu dayanışma platformunun Güney Afrika ayağını düzenlemek üzere Cape Town'a giden Amour, burada hayatının en kötü olayını yaşadı. Yaklaşık bir ay önce yaşanan olayda genç kadın, yıllardır mücadele ettiği tecavüzcülerin kurbanı oldu. Amour, polise ya da hastaneye gitmeden önce olayı Instagram'dan tüm detaylarıyla paylaşarak bütün dünyayı şok etti...

 • desc

  OTOBÜSTE TECAVÜZ ANINI BİR KADIN KAMERAYA ÇEKDİ *** 21.04.2015

  10

  Tecavüz sanığı beraat etti..

 • desc

  Araba içinde toplu tecavüz

  19

 • desc

  Muhabire orta yerde toplu tecavüz

  22

 • Hizmetciye taciz türkçe kesin izle !.mp4

  1:21

  İletişim İçin

 • Hitlerin KADINLARA yaptığı 5 Nazi işkencesi

  4:31

  Müzik By Kevin MacLeod
  #BenceMerakEtmelisin

  Tarih; güçlünün güçsüz üstünde, kuvveti hak sebebi saymasından kaynaklanan zulümlere sebep oldu. Bunların en uçuk noktası ise, yapılan işkenceler. Bu işkencelerin en alçağı ise, masumluğundan şüphe olmayacak kadınlar ve çocuklar üzerinde gerçekleşti. Bunları dikkat nazarlarına vermeye çalışıyoruz.

  Hiç merak etmiş miydin?

  #BenceMerakEtmelisin Naziler yahudilere yaptığı iğrenç işkenceler

 • desc

  Tecavüz Kadınların Suçudur

  3:37

  Tecavüz Kadınların Suçudur (Hayvanlar gibi ironi ve empati içerir)

 • otobüste taciz ve kızın kurnaz oyunu

  1:00

 • Brezilya toplu tecavüz videosunu konuşuyor

  17

  Brezilya 'toplu tecavüz' videosunu konuşuyor Brezilya'da 30'dan fazla erkek bir kadına tecavüz etti. Yaşanan toplu tecavüzün videosu internette paylaşılınca ülkede infiale yol açtı.
  Ayrıca mobil uyumlu canlı Akra FM dinlemek için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 • desc

  Hindistan toplu tecavüz kurbanını anıyor - BBC TÜRKÇE

  1:16

  Hindistan'ın başkenti Delhi'de bir otobüste saldırıya ve toplu tecavüze uğramasının ardından yaşamını yitiren 23 yaşındaki öğrenci için, saldırının birinici yılında tüm ülkede anma etkinlikleri düzenleniyor.

 • Araba içinde toplu tecavüz

  19

 • desc

  Hindistanda toplu tecavüz sanıkları suçlu bulundu

  45

  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de geçen Aralık'ta bir öğrenciye topluca tecavüz etmekle...

  Euronews, Avrupa'nin en çok izlenen haber kanali
  Önemli haberlerin yeraldigi günlük haber paketine abone olun:
  Euronews, 13 dilde yayin yapiyor:


  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de geçen Aralık'ta bir öğrenciye topluca tecavüz etmekle suçlanan dört kişi mahkeme tarafından suçlu bulundu.

  Suçu işlediği esnada reşit olmadığı için gençlik mahkemesinde yargılanan diğer iki sanıktan biri daha önce 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Diğeri ise yargılama sonucunu beklemeden tutulduğu cezaevinde intihar etmişti.

  Suçlu bulunan dört kişinin ne caza alacağı açıklanmazken, uzmanlar sanıkları için idam cazası verilmesini bekliyor.

  16 Aralık gecesi, saldırganlar evine dönmek için otobüste bulunan üniversite öğrencisi kıza toplu olarak tecavüz etmiş, demir çubukla ağır yaralayarak hareket halindeki araçtan atmıştı.


  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

 • Hindistandan Taciz ve Tecavüze Karşı Muhteşem Bir Klip!

  1:01

  Hindistan’da bir grup öğrenci kadına karşı taciz ve tecavüz olaylarına tepki göstermek üzere klip çekti. 2 kişinin tacizine uğrayan bir genç kızın konu edildiği klipte erkekler bir araya gelerek genç kızı koruyor.

 • KADINA TECAVUZ ETTILER VE 1 HAFTA SONRA ASILDIlar

  3:41

 • Ankaradaki tecavüz skandalında 4 tutuklama- Kayseri.com

  40

  Başkentte 3 kadına tecavüz edilmesi olayıyla ilgili 4 kişi yakalandı.

 • desc

  Hindistandaki toplu tecavüz davasında kararlar açıklandı

  1:03

  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de geçen yıl bir üniversite öğrencisi kadına tecavüz...

  Euronews, Avrupa'nin en çok izlenen haber kanali
  Önemli haberlerin yeraldigi günlük haber paketine abone olun:
  Euronews, 13 dilde yayin yapiyor:


  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de geçen yıl bir üniversite öğrencisi kadına tecavüz ederek ölümüne yol açan 4 kişi idam cezasına çarptırıldı.

  Suçu işlediği esnada reşit olmadığı için gençlik mahkemesinde yargılanan diğer iki sanıktan biri daha önce 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Diğeri ise yargılama sonucunu beklemeden tutulduğu cezaevinde intihar etmişti.

  Özel yetkili mahkemede görülen davada Yargıç Yogeş Hanna, kadınlara yönelik suçların arttığı bu dönemde mahkemenin bunun gibi korkunç bir olaya gözlerini yumamayacağını belirtti.

  Suçluların asılarak idam edileceği açıklanırken, henüz bir tarih belirtilmedi. Kurbanın annesi ise Tüm toplum kızımızı kendi kızları gibi kabul etti. Eğer ülkenin kızı adalete kavuşursa bütün ülke adalet alacak. şeklinde konuşmuştu.

  23 yaşındaki genç kadın Aralık ayında erkek arkadaşı ile bindiği otobüste 6 kişinin tecavüzüne uğramış, üniversite öğrencisi tecavüz sırasında saldırganların metal bir çubukla vücudunun iç kısımlarında açtığı yaralar sonucu, tedavi altına alındığı Singapur'daki bir hastanede hayatını kaybetmişti.

  Saldırganlar, genç kadının erkek arkadaşını da metal çubuk ile darp etmişti.


  Bizi izlemeye devam edin:
  YouTube:
  Facebook
  Twitter

Share Playlist

Advertisements